Čistá fasáda=
zdravá fasáda

Pořídíte si novou fasádu na domě a myslíte si, že máte na spoustu let vystaráno? Já si to myslel taky. Ale je to bohužel velký omyl. Špinavá fasáda v sobě nese hlavně vážná zdravotní rizika, které by jste nikdy neměli přehlížet a podceňovat. Vše potvrzeno vědeckým výzkumným ústavem a studiemi.

K čemu slouží fasáda?

Fasáda je tváří domu. Zajišťuje ochranu domu před vnějšími vlivy a určuje kvalitu fungování celého domu. Chrání stěny a stropy budovy, zejména před povětrnostními vlivy. Fasáda musí odolat změnám teploty, dešti, sněhu, UV záření, větru a prachu.

Co a proč se usazuje na fasádě?

Problém špinavých fasád se týká hlavně zateplených domů, ze severní a západní strany, kde nedochází k takovému prohřátí od slunce a tvoří se zde větší vlhkost. Na fasádě se pak vyskytnou řasy, plísně,  mechy, saze, pylová zrnka a jiné nečistoty. Tyto nečistoty mají negativní vliv na kvalitu fasády a také její vzhled. Jako všechno na světě, se vyvíjí i fasády a požadavky norem na tepelnou ochranu budov jsou rok od roku tvrdší. Všeobecně mají odborníci za to, že životnost fasády by měla být 15-30 let, což závisí na druhu fasadní omítky. Ale hlavně záleží, jakou péči a údržbu jí budeme věnovat. Pokud bude údržba fasády slabá a nedostatečná, tak bude i její životnost rozhodně kratší a opačně, pokud bude péče příkladná, tak se životnost fasády rapidně zvýší.

Špinavá fasáda a její zdravotní důsledky?

V současné době, kdy více řešíme své zdraví a zdraví své rodiny v mnoha ohledech, tak bychom se měli zamyslet i nad zdravotním rizikem špinavé fasády. Mikroorganismy na fasádě totiž působí negativně na náš organismus. Při každém otevření okna nám do nemovitosti nalétají mikročástice ze špinavé fasády, které jsou karcinogenní, alergenní a různě zdravotně závadové. Je vědecky potvrzeno, že mikroorganismy z fasád způsobují hlavně u dětí a starších lidí různé zdravotní problémy. Alergické reakce, průduškové astma, alergické rýmy, podráždění očí, bolest hlavy, nemoci kůže, záněty očí a celkově zvýšená nemocnost. Člověk si ani neuvědomí, že za jeho zdravotní problémy muže špinavá nezdravá fasáda.

Kdy je čas fasádu očistit?

Sami poznáte, že Vaše fasáda není v nejlepší formě a je čas jí nechat vyčistit. Záleží na lokaci nemovitosti, ale doporučuje se po 3-5 letech. Fasáda se nikdy nečistí v zimě, musí dostatečně vyschnout, takže jaro, léto a podzim. Doporučujeme si nechat vyčistit fasádu pomocí odborníků, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru. Čištění svépomocí se bohužel z naší praxe ukázalo jako málo účinné.

SUPERCISTENI.cz je pro Vás spolehlivý partner v oboru a sami uvidíte, že jsme sehraná parta, která umí makat.

MYSLETE NA SVÉ ZDRAVÍ A ZDRAVÉ OKOLÍ VAŠEHO DOMU.

Vyčistíme všechno.

Neváhejte nás kontaktovat!

Kontaktujte nás

Fakturační údaje

EVOJA s.r.o.

IČ: 212 62 802

Sasov 4, 586 01 Jihlava

Kontakty

© SUPERCISTENI.CZ | JelenStudio.cz webdesign